Czy Wspólnota Mieszkaniowa musi mieć podpisaną stałą umowę na konserwację nieruchomości?

Nie, wspólnota nie ma takiego obowiązku, ale winna dbać o należyty stan nieruchomości wspólnej, ale czy zawiera w tym względzie stałą umowę, czy zleca wykonanie czynności, albo czy właściciele sami się tym zajmują – to staje się istotne gdy trzeba wymienić żarówki, wykonać drobne naprawy, a członek wspólnoty sam nie umie tego naprawić lub gdy ma sprawdzić czy firma ogrodnicza dobrze skosiła trawę i podcięła krzewy. Problem narasta gdy sąsiad komentuje, że on nie jest odźwiernym - to nie należy do naszego obowiązku itd. Czy zatrudnić kogoś o podobnym zakresie?

Zazwyczaj drobne naprawy zlecał zarządca wykonawcom. Rewolucja płacowa i cenowa na rynku budowlanym sprawiła, że zlecenie najprostszych czynności graniczy z cudem. Po przeprowadzeniu ponad 600 zebraniach rocznych spisaliśmy wszystkie uwagi właścicieli i okazało się, że jest tego tak wiele że musimy zmienić nasze podejście do nowych warunków.

Skoro nie mamy drobnych firm na rynku, które zajęłyby się najdrobniejszymi naprawami, a zatrudnienie konserwatora przez wspólnoty byłoby niegospodarcze - Spółka ZAMG wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klienta i stworzyła nowe stanowisko pracy i zatrudni konserwatora, któremu będzie można zlecać drobne naprawy w razie potrzeby. Zamieściliśmy ogłoszenie o poszukiwaniu pracownika i udało się. Od poniedziałku zaczynamy nowe etap w naszej działalności.

Powered by Quick.Cms | Design ProjektGraficzny.com